Telefonok GYIK, szoftveres és hardveres bugok, megoldások

Készülékekkel kapcsolatos hasznos információk
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Telefonok GYIK, szoftveres és hardveres bugok, megoldások

Hozzászólás Szerző: potter55 »

Itt lesz összegyűjtve a telefonok gyakran ismételt kérései (GYIK-jai), szoftveres és hardveres bugjai és azoknak a megoldásai ha van rá.
Ha te is tudsz a saját telefonodnak ilyen GYIK-okat, szoftveres vagy hardveres bugjairól, ami csak az adott telefonra jellemező, akkor küld el nekem pü-ben és ide bemásolom, hogy másoknak tudjunk ezzel is segíteni. Köszönöm.
De ami itt szerepel telefon és ahhoz tudsz azt is küldheted és bemásolom ide.

Érdemes ezeket is elolvasni: link és link.

Telefonok:
N-széria: E-széria: Egyéb symbian-os telefonok


KépNokia N82
Szoftveres:
  • Ébresztő bug a 31-es szoftverben.
    Megoldás: Vagy ne frissítsen 31esre az emberke, vagy ha az van rajta akkor frissítsen fel 35-re. (by stunts666)
  • Menü bug: fényképezésnél szokott előfordulni. A menüben megnöveli a menü szó méretét ezáltal kicsinyíti az ikonokat.
    • Megoldás: telefon újraindítás. (by stunts666)
    • Megoldás2: nekem ilyenkor nem kell újraindítani a telefont hanem csak opciók-->kilépéssel kell kilépnem a menüből és ha utána vissza lépek akkor már újra nagy ikonok vannak.
      (by kissdani)
Hardveres problémám nem volt a telefonnal ezért nem nagyon tudok mit írni ezzel kapcsolatban. Tényleg tökéletes. :cool2:
A memóriakártya-tartó ajtaja leesik. Erről szerintem én tehetek, egyszer-kétszer megpróbáltam azzal kitámasztva (elfordítva) filmet nézni. Akkor nem tört le, de gondolom nem tett jót neki. Ferrobond nem segített aztán nem foglalkoztam vele mert visszatéve stabilan a helyén marad. :up: (ügyes)
Így néz ki a telefonom másfél év használat után
Nyugodtan ki merem jelenteni, hogy bírja a port (liszt) és az esést is! :king: (by MrAngelo)
GYIK:
  • KI lehet-e kapcsolni a piros ledjét?
    • Nincs rá program, de a szigetelőszalaggal le kell ragasztani.
    • Nekem be van satírozva alkoholos filcel. RGB színekben, nem is látszik szinte. Ha meg le akarod szedni, körömlakklemosóval lejön szépen. (by DAv7, innét)
Vissza a tartalomhoz.

KépNokia N73
Szoftveres bugról nem tudok, hogy lenne.
Hardveres:
Lehet itt a fórumon is olvasni hogy a joy-ja az gyenge pontja de az nekem bírja, több mint 2 év használat után.
Meg a kameravédője is gyenge, de az már nálam is előjött. Van amikor nem akarja bekapcsolni a kamerát, de valamikor meg jó sokáig.
Vissza a tartalomhoz.

KépNokia N97
Hardveres:
  • Kamera takarólemeze karcolja a kamera lencséjét. (by nylacika, innét) Garanciában cserélik, de az ujabb telefonoknál ez már nincs.
    A lencsét úgy javítják, hogy újat kap, amin a fedő kb 1mm-re van az üvegtől. (by Damir88, innét)
  • GPS-e rossz.
    A GPS-nek pedig nem az antenna a problémája, hanem a nyomtatott áramkör elektromos interferenciája gyengíti a beérkező jelet. Ezt az antenna kicserélésével orvosolják, az új antennának egy "páncélja" van, ami megvédi ettől a zavartól. A srác 30mérföldet tett meg jelvesztés nélkül, előtte folyamatosan dobálta a jelet a telefon.
    Állítólag a július közepe óta gyártott N97-eknél ezek a problémák nem fordulnak elő. (by Damir88, innét)
GYIK:
  • A widget-eket hogyan kell kirakni főképernyőre?
    • főképernyő/opciók/tartalom szerkesztése, rányomsz arra a felületre ahová akarod, és tartalom hozzáadása (by csokka, innét)
    • Vagy hosszan tartod az ujjad az egyik üres terület felett, és akkor meg fog jelenni egy menü, onnan is kiválaszthatod. (by Necc, innét)
Vissza a tartalomhoz.

KépNokia N95 8GB
GYIK:
  • Adatátvitel módban nagyon lassan másol fel illetve lefelé lehet valamit csinálni, hogy gyorsabban másoljon? (by berked, innét)
    Nem lehet vele mit kezdeni. (by ferret, innét)
Vissza a tartalomhoz.

KépNokia N86 8MP
GYIK:
  • Hiába lépek ki a kamera módból, és hiába zárom vissza a reteszt, a kamera fut a háttérben, amit nekem csak az Activefile feladatkezelője mutat, a Handy Taskman viszont nem. És ha kilövöm az Activefile-ból, akkor fel is szabadul kb. 3 MB RAM. (zedlog, innét)
    Nem az ablak becsukásával, hanem a szoftverből való kilépéssel kell abbahagyni a fotózást és nem lesz merüléses probléma. (Macika, innét)
Vissza a tartalomhoz.

KépNokia N80
Köszönöm a segítséget szabi113 tagnak.
Szoftver:
  • A java játékok bitang lassan futnak. Akadozik szaggat, késik.
    Ha java játékokat szedsz mindig a 176x208-as felbontásút szedd le, és annak állítsd át a felbontását 352x416-ra.
    Akkor is azt szedd le ha van kifejezetten N80-ra való változat, mivel ezt a kis felbontást gyorsabban futtatja. Na jó, persze egy próbát azért megérnek a speckó N80-as java cuccok, de én idáig mindben csalódtam. Ugyan kihasználták a teljes felbontást, de sokkal lassabb volt minden.
    Az átméretezést egy JAVA Resizer nevű PC-s programmal tudod megoldani. A letöltés keresőbe a resizer szót üsd be.
  • Nagyon halk a zene fülhallgatós zenehallgatásnál:
    • Először is a gyári fülest (HS-23) felejtsd el , mert az iszonyatosan gagyi. Használj PopPort to 3,5mm Jack átalakítót (Nokia AD-46, Nokia AD-41, Nokia AD-15), és egy jó minőségű "agybadusgós" fülest. A nagyméretű fejhallgatóknak nem lesz nagyobb hangereje, sőt azokkal még hallbaknak is tűnik mint a gyári megoldással.

      De ez még így is kevés....
    • Ha hajlandó vagy lemondani még arról a kevéske hangminőségről is amit tud a telcsi alapból, van megoldás! A zenéidet konvertáld ogg-ba még a számítógépen, a telefonra pedig rakd fel az OggPlayer programot. Miután feltelepítetted és elindítottad a beállításokban a Gain értéket állítsd át tetszés szerint. Ha ez sem elég, indítsd el a háttérben a gyári zenejátszó programot, és kapcsold be valamelyik maximumra húzott equalizer hatást.
      Viszont ilyenkor vigyázz nehogy kihúzd a füles kábelét mert úgy elkezd ordítani a telefon, hogy az szerintem károsíthatja a hangszórót.
  • A telefon mindig zaklat hogy "kevés a memória, zárjon be alkalmazásokat". Pedig én már bezártam minden fölösleges dolgot.
    Ezt azért írja mert kevés a szabad RAM memóriád. Ezen tudsz valamennyit javítani a következő lépésekkel.
    • Rengeteg memóriát takaríthatsz meg azzal, ha nem használsz mindenféle csli-vili témákat, ha nem a gyáriak valamelyikét.
    • Bevállalósabbak kipróbálhatják az Igbase nevű témát, mely még a gyáriaknál is takarékosabb(+1MB szabad memória).
    • További memóriát takaríthatsz meg ha kikapcsolod a készenléti menüt, a telefon beállításainál (+1,5MB).
    • Ezenkívül egy jó taskmanagerrel, pl a TaskSpy programmal kiirthatod a multimédia menüt. Első lépésben az Anykey nevű task-ot kell kiirtani, ez legtöbbször csak a harmadik próbálkozásra sikerül. Ezután a MultimediaList nemvű task-ot is ki kell nyírni. Ha ezek után megnyomod a médiagombot nem fog semmi sem történni, sőt a média gombot ezek után játékokhoz is használhatod. (+1MB)
    • Extrém felhasználók, a rendes menüt is kilőhetik (menu nevű task), ilyenkor viszont a taskmanager-ből kell indítani a programokat. Vagy használhatjuk a kifejezetten erre a célra készített AppQlaunch programot. (+0,5MB)
  • Lassú a menüben a barangolás. Mire megnyit egy mappát megőszülök...
    -Ha nem akarsz megszabadulni a menütől (az előző pontban leírtak szerint), akkor egy jó tanács betartásával felgyorsíthatod a barangolást.
    SOHA ne pakolj sok programot egy mappába. Érezhető a különbség egy olyan mappa megnyitása között ami tele van ikonokkal, és egy olyan között amiben csak 12 van.
    Célszerű létrehozni egy kuka vagy lomtár mappát is amibe belerakhatod azt amit valószínűleg soha nem fogsz használni (pl. súgó, névjegy, tanúsítvány kezelő), vagy csak akkor nyitsz meg ha még nincs személyre szabva a telcsi (pl. Másoló, profilok). Ide nyugodtan pakolj rengeteg ikont, úgysem fogod megnyitni.
  • A menüt át tudom rendezni, mappákat is tudok csinálni, de a mappákon belül nem tudok újabb mappát létrehozni.
    -Hát igen, az eléggé értelmetlen dolog, de van megoldás.

    1. A telefon profilja legyen általános módban
    2. Hozz létre egy mappát a főmenüben, és helyezd át bal felső sarokba.
    3. A kijelölést tedd át középre (egy programra), és nyomd nem az opciók gombot ekkor megnyílik a felugró menü
    4. Nyomd meg a kikapcsológombot és válts át Offline profilra, ilyenkor láthatod, hogy a kijelölés átugrik az első helyre (a mappánkhoz) és továbbra is ottmaradt a nyitott felugró menü
    5. Tehát válaszd ki az áthelyezés mappába opciót, és máris áthelyezheted a mappádat egy másik mappába
    Képekkel illusztrálva, angolul: http://www.s60tips.com/2007/02/12/creat ... 60-phones/

    Ugyanezzel a módszerrel átnevezheted a menüben a programok nevét. Csak meg kell fordítani a logikát:
    1. A telefon profilja legyen általános módban
    2. Az átnevezni kívánt programot helyezd át bal felső sarokba.
    3. A kijelölést tedd át egy mappára, és nyomd nem az opciók gombot ekkor megnyílik a felugró menü
    4. Nyomd meg a kikapcsológombot és válts át Offline profilra, ilyenkor láthatod, hogy a kijelölés átugrik az első helyre (a programunkhoz) és továbbra is ottmaradt a nyitott felugró menü
    5. Tehát válaszd ki az átnevezés opciót, és máris átnevezheted a programot, amire csak akarod.
Hardver:
  • Mi az az N80 Internet Edition?
    -A két kiadás csak szoftverben különbözött, de a legújabb 5.xx-es szoftverrel már eltűntek a különbségek, gyakorlatilag minden N80-as Internet Edition-ná vállt.
  • Lötyögés, illesztési hézagok?
    -A telefon új korában is hajlamos a lötyögésre ha össze van csukva. Kinyitva viszont már nem szabad lötyögnie.
  • Strapa, leejtés?
    1-1 évig használtam 1-1 fekete N80-ast. Mindkettőt zsebben tok nélkül hordtam, a festék nem hajlamos a kopásra, jól bírja a hétköznapi kihívásokat. Egyedül a krómszínű navigomb hajlamos a kora kopásra. A leejtést is egészen jól bírja (zseb magasság, betonra), a műanyag tényleg kemény és nehezen sérül.
    Unokabátyám 1,5 évig nyüstölt egy ezüst színűt, arról ennyi idő alatt tejesen lekopott a festék. Lehet hogy csak rossz szériát fogott ki de az is lehet hogy az összes ezüst ilyen.
  • Ha megrázom a telefont, valami kattog benne. Mintha egy csavar elszabadult volna a belsejében...
    -Ez akkor esik meg ha sokat fotóztunk és gyakran váltottunk a makro és sima fókusz között. Csak kikopott a mechanikus kapcsoló, nincs rá barkácsolós megoldás, csak a csere segít rajta. Vagy megtanulunk együtt élni vele.
Vissza a tartalomhoz.

KépNokia E72
Hardveres:
  • tényleg picit mozog a hátlap de használat közben nem érezni, nem recseg nem nyüszög
  • valóban a diszkeret el tud mozdulni vagy negyed millimétert jobb oldalon de nem recseg és használat közben esélyed sincs eszre venni ezt kizárólag akkor veszed észre ha ezt nézed oldalról és közben nyomkodod (elég beteg dolog lenne)
  • a házikó billentyű alatt valóban van egy kis fény ami ha jól látom nem más mint a billentyűzet alatti panelon lévő furatból kiszűrődő fény (by Bpal, innét)
GYIK:
  • Hogy lehet bekapcsolni a billentyűzárat?
    Manuálisan a bal felső gomb és a jobb oldali felső gomb-al tudod lezárni a billentyűzetet (amelyik a képernyő alatt van 2 gomb). (by kokesz82, innét)
  • Hogyan kell hard resetelni a telefont?
    SHIFT + SPACEBAR + BACKSPACE and a power on button u.úgy ameddig a PIN-t kéri. (by lipiN70 innét, új, 2010.07.13.)
Vissza a tartalomhoz.

KépNokiaE65
Hardveres:
  • Szériahiba az alsó bill világításának a megszűnése. (by Damir88 innét)
  • A slide tud még lötyögni egy idő után. (by Segal innét)
GYIK
  • Hol lehet változtatni a telefon betűméretét?
Beállítások>általános>testreszabás>kijelző>betűméret
De a naptár asszem nem lesz nagyobb.
Naptárnak tedd fel a Handy Calendar-t, abban lehet állítani a betűk méretét. (by MrAngelo innét)
Vissza a tartalomhoz.

KépNokia E71
GYIK:
Fotózáshoz egy tipp:
A T billentyű lenyomásával fókuszál a kamera, zöld lesz a keret a képben és akkor kell a navigomb közepével ellőni a képet, úgy éles lesz. (by simcax innét)
Vissza a tartalomhoz.

KépNokia 5800
Hardveres:
  • Kijelző csikózódása.
    Megoldás: be kell vinni a Nokia szervizbe és cserélik garanciában a kijelzőt. Az ujabb telefonoknál ez már nincs.
  • Hátlapban van a cerkának egy ilyen kis tartópöcke, na az pár hónap elteltével szintén esélyes az amortizálódásra, ezt csak hátlap cserével lehet orvosolni, vagy házi mókulással, ami azért nem megtérülő. Ezt is elvileg cserélik. (by Peet_, innét)
  • Amiket olvastam, talán elvétve még előfordul a hangszóró(k) meghibásodása, bár azt hiszem ez az első széria bakija volt. (by Peet_, innét)
Szoftveres:
  • A v40-ben bugos a rádió.
    Bővebben: nem megy az RDS és ha állomást váltasz akkor megfagy egy idő után. Akkor többnyire kikapcsolás segít! ( by <terminator>, innét)
  • A videofelvétel bugja, bővebben: link
GYIK:
  • Itt sok hasznos infó van a telefonról.
  • Beérkező hívás fogadáskor (bekapcsolt billentyűzár alatt) az érintő képernyőn megjelenő fogadás és elutasítás nem működik, nem tudom felvenni az érintő képernyő nyomkodásával a hívást. Ébresztés beállításánál szintén nem reagál az érintő képernyő. Mi a probléma?
    Megoldások:
    • Nem nyomkodni kell, hanem a nyíl irányába húzni. (by kapos, innét)
    • Amúgy meg nem értem, hogy a nyíl ami mozog vmerre, miért buzdít bárkit is nyomkodásra! Csak nézd a kijelzőt és látod, hogy mit is csinál egy nyíl!!! :stupid:
      Az ébresztőnél fordítsd pofára a telefont és bekapcsol a szundi! Amúgy ezek a jelenségek csak lezárt screen-nél jönnek elő! (by zolo, innét)
  • Frissítés után a telefon azt írja telepítésnél hogy: nem lehet telepíteni, a telepítő használatban van, mit kell csinálni hogy működjön a telepítés?
    Megoldások a fórumról:
    • Frissítés előtt volt a telefonon egy taskman program akkor azzal ki tudod lőni.
    • Próbáld meg kártya nélkül telepíteni a telefonra. És ha úgy sikerül a kártyát kéne csak formázni.
    • Ha nem akkor formázd le a telefont, de előtte ments le mindent a telefonról.
  • Hova kell rakni az mp3-akat ébresztőhangnak pl az mg ROM-jában?
    • az E:\Attachments mappában vannak a csengőhangok (by sifre, innét)
    • A sounds/digital mappán kívül mindenhol látja. (by <terminator>, innét)
Vissza a tartalomhoz.

KépNokia 5230
Hardveres:
  • Amikor bedugok egy bármilyen fülest, és elindítok egy zenét vagy filmet, semmi hang nem jön ki és pár másodpercenként bejön a hangutasításos ablak, hogy ˝most beszéljen˝.
    Nincs teljesen benyomva a headset. Megakadt a jack dugó a tövétől pár mm-re aztán most egy erős mozdulattal sikerült rendesen betolni. (by Lirion, innét)
  • Van-e hozzá gyárilag több hátlap és azokban van-e ceruza?
    MO-on csak egy hátlappal áruljak, ami ráadásul nem a ceruzás verzió. (by bladehu2)
  • Lehet venni hozzá ceruzatartós hátlapot és ceruzát, vagy elég a pengető is, kellenek ezek egyáltalán, vagy ujjal is vezérelhető rendesen?
    Lehet, vateran is de ott posta nelkul 3,6e , míg ebay-en 2,5e postával Hongkong-ból kb 2 hét alatt. jobb a cerka, az a válasz: pengető valami rossz vicc vagy nemtom (gyerkőcöknek jampizni vele biztos jó). mellesleg a cerkás hátlap sokkal masszívabb mint amit itt a Balkánon osztogatnak hozza. de általában nem kell a ceruza, ujjal tökéletesen kezelhető. cerka a hosszabb (kétkezes) sms írásnál vagy e-mail írásnál jön jól. (by bladehu2)
GYIK:
  • Hogyan lehet kirakni a főképernyőre widget-eket?
    5230-on nem lehet a widget-et kirakni főképernyőre (ahogy 5530-on es 5800-on sem). ha ilyen igényed van akkor azt meg kell fizetni, pl veszel egy N97-et :) (by bladehu2, innét)
  • Hogyan lehet hard resetelni ezt a telefont?
    A zöld piros kamera gombok segítségével lehet (by gy17 az üzenőfalról)
  • Videohívás nem lehetséges ezen a telefonon?
    • Nincs másodlagos kamerája, így nincs rá lehetőség.
    • nincs neki videohívás opciója (pl egy névjegyen), ellentétben az elől kamerás telefonokkal. (by bladehu2)
  • Határidőnaplója mennyire hozza az S60 átlagot?
    Tok ugyanaz mint bármelyik s60-ase. (by bladehu2)
  • Office, PDF reader, konverter ezen is van, vagy külön kell telepíteni?
    Nincs rajta, de innen az oldalról letölthető ha kell. (by bladehu2)
  • USB kábellel nem ismeri fel a gép a telefont, akkor mi a teendő?
    Nekem is volt ilyen kapcsolatmegszakadási gondom. Az segített, hogy egy másik USB-be dugtam a kábelt a gépen.(by kucu32, innét)
A telefonról
  • Mennyire használható a tapikijelző, mennyire megerőltető SMS-t írni?
    A tapis numerikus billentyűzetet meg kell szokni, aki szereti erezni a gombok kiálló formáját annak nehéz lesz. a qwerty-s bill.-en cerkával baromi gyorsan lehet írni. (by bladehu2)
  • Meddig bírja az akku ÁTLAGOS használat mellett?
    2-3 nap. (by bladehu2)
  • Navija milyen?
    • Azt kell mondjam a vevőjére hogy baromi jó. Az N95 -ot nagyon veri érzékenységben. Programot meg olyat teszel rá amit akarsz. Az új Nokia maps ingyenes rá (nincs licenszdíj mar a hangnavigációra se), de nekem nem jön be a felülete úgyhogy inkább még a törött 3.01.4401 -et használom rajta. Tökéletesen navigál, nem lep ki nem fagy le nem veszti el a jelet. Ahogy a 10-es Sygic is stabilan megy rajta. Az A-GPS be van kapcsolva (van mobilnetem ugye, pont ezert hagy hidegen a wifi hiánya), kb 30mp alatt bepozicionál (nem hot vagy warm start, hanem igen cold). (by bladehu2)
    • GPS tapasztalat itt black017 tagtól.
  • Összességében mik a telefonnal a tapasztalataitok? Értem úgy, hogy a mindennapi használat során mennyire partner?"
    Teljesen alkalmas mindenre. A tapit szokni kell, de nem nehéz megszokni. (by bladehu2)
Vissza a tartalomhoz.

KépSamsung i8910 HD
Köszönöm a segítséget szabi113 tagnak.
Szoftver:
  • HD videofelvételnél néha nagyokat akad a kép:
    -A gyári szoftverek sajnos mind ilyenek, ezen lehet javítani főzött ROM-ok használatával, így már folyamatos 24 fps-el kamerázhatunk (bár a 24 fps-t nem mindenki látja folyamatosnak.)
  • Botrányosan rossz a hang HD videofelvételnél (recseg ropog):
    -A gyári szoftverek sajnos mind ilyenek, eredetileg a hangot ARM formátumban rögzíti. Ezen lehet javítani főzött ROM-ok használatával, így már ARM helyett AAC-ben rögzíti a hangot, magasabb bitsűrűséggel pontosan 48kbit-el. De csodákat ne várjunk!
  • Ha bekapcsolom azt hogy rögzítse a fotóhoz a GPS koordinátákat, akkor minden egyes alkalommal amikor kilépek a kamera appból feltesz egy kérdést "GPS beáll. GPS ki?". Mi ez?
    -Csak azt akarja tudni, hogy a legközelebbi kamera app indításnál bekapcsolja-e a GPS-t (nem opció) vagy kikapcsolja-e (igen opció). Aki használja a koordinátákat az mindig a Nem-re nyomjon, nyugalom ettől nem marad bekapcsolva a GPS a háttérben, tehát nem fogja fölöslegesen meríteni a telcsit.
  • De én utálom hogy mindig kérdezget.
    - Hát sajnos nincs arra mód, hogy a kérdezősködését leállítsuk.
  • Átlagos használat mellet, botrányosan hamar lemerül a készülék (kevesebb mint egy nap):
    -A korai gyári szoftverek sajnos mind ilyenek. Ez általában azután történik, hogy a számítógépünkhöz csatlakoztattuk a telefont PC studio módban. Ezen lehet javítani szoftverfrissítéssel, vagy főzött ROM-ok használatával.
  • A Samsung PC studio, telefon szoftver frissítője nem ismeri fel a telefont (nem támogatott).
    - Amennyiben maga a PC studio felismerte a készüléket, akkor azt azért írja mert nem talál frissítést. De mivel a magyarországihoz nem volt soha hivatalos frissítés (és nem is lesz), ezért ez a probléma így marad. Ha friss szoftvert akarunk, barkácsoljuk rá házilag a legfrissebb hivatalosat, vagy használhatunk még frissebb főzött ROM-okat.
  • Hol találom a hangtárcsázást? Az előző telefonomon úgy megszoktam és hiányzik...
    - Hát sajnos ezt a funkciót kioperálták a Symbian rendszerből a Koreaiak. (Biztos nem csípte program a kiejtésüket és bemérgesedtek ;) )
    Sajnos nem pótolható utólagosan, se programokkal, se főzött ROM-mal.
  • Bármilyen hívásrögzítőt programot próbáltam, nem akar működni.
    -Sajnos Koreában ezt is kioperálták a Symbian-ból. Még a gyári diktafon program sem rögzíti a hívásokat.
  • Ha telefonálok, körülbelül percenként erős recsegés hallható.
    -Ez a probléma a mai napig rejtélyes. Egy biztos mindig csak 2G hívásoknál jelentkezik, 3G-s hálózaton hibátlanul működik.
    Az estek nagy részében megoldódik a probléma hogyha feltesszük a legfrissebb Modem verziót a telefonra. Friss modem ITT, leírás a telepítéséhez ITT.
Hardver:
  • Ha egy full fekete képet mutat a képernyő, akkor nem egyenletesen fekete hanem a közepén sötétebb szélen pedig világosabb:
    -Ez teljesen normális jelenség, sajnos mind ilyen (Bdany és saját tapasztalat, egy MSN beszélgetésből)
  • Strapa, leejtés?
    -A Gold Editon fél éves használat után sem kopott meg, tehát festés jónak tűnik. A leejtést már nem annyira tolerálja, a műanyagja keménynek tűnhet de valójában puha és könnyen keletkeznek rajta kisebb felületi sérülések (zseb magasságból betonra ejtve, többször is).
Vissza a tartalomhoz.


KépNokia 5320 XpessMusic

Szoftveres:
  • Telefon zenehallgatáskor, vagy telefonáláskor kihangosítva pattogó hangot ad (a rendes hangszórója)
    Ez a hiba 3.08-as szoftverben jön elő.
    Két megoldás is van rá, ha nem akarod javításra küldeni, vagy otthon frissíteni az sw-t mert garis, akkor a PowerMP3 kell. Ezzel nem pattog a hangszóró,nekem működött.
    A másik hogy szoftvert frissítesz. Nekem jelenleg a 05.16 van, ez tökéletes. (by garga pista)
Vissza a tartalomhoz.


Érdemes ezeket is elolvasni: link és link.

Ha te is tudsz a saját telefonodnak ilyen GYIK-okat, szoftveres vagy hardveres bugjairól, ami csak az adott telefonra jellemező, akkor küld el nekem pü-ben és ide bemásolom, hogy másoknak tudjunk ezzel is segíteni. Köszönöm.
De ami itt szerepel telefon és ahhoz tudsz azt is küldheted és bemásolom ide.

Én is nézegettem a fórumot a keresőjével, és amit találok azt bemásolom és odaírom a nevét, aki írta és egy linket is rakok oda ahonnét van az a dolog.
Nehogy valaki meglepődjön, hogy nem is küldött nekem pü-t és itt van a neve. :)
These users thanked the author potter55 for the post:
botond (2011-06-16 csüt. 17:25:22)
Rating: 2.63%
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Válasz küldése

Vissza: “Készülékek”