Google Nexus 4

A fel nem sorolt készülékmárkák témáinak helye
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Google Nexus 4

Hozzászólás Szerző: reddoors »

duce79 írta:Na, sikerült frissítenem nekem is 4.3-ra... Nem Reddoors féle leírás alapján, hanem előcsalogattam OTA-n keresztül. Aki esetleg nem tudja, hogyan kell: a futó alkalmazások közül, azon belül is az összes fülön, meg kell keresni a google keretrendszer alkalmazást, és törölni az adatait. Majd vissza a frissítés keresésre, és ott ugye az utolsó frissítés, 1970-et jelez, vagyis minden alapon van, és rá lehet nyomni (előtte mindenképp el kell fogadni egy kis ablakot, amit a rendszer dob fel, és csak utána kattints a frissítésre). Előfordul, hogy nem adja be, 3-4-szer el kell játszani az előzőeket, és biztosan be fogja adni, kipróbáltam nexus 4-en, és galaxy nexuson is, tökéletesen működik. Nekem volt a egy két mod, amitől nem tudott frissülni a telefon, ezért vissza kellett raknom a stock romot, root nélkül, és már ment is a frissítés, természetesen root, és twrp is telepithető már a 4.3-ra, amit igazán csak dícsérni lehet, baromi stabil, eszement gyors. Idő hiányában nincs időm nagyon tesztelni, de olasz oldalakon olvastam, rejtett újításokról... Még nem ástam bele magam nagyon, üdv!
Igen , valóban nagyon gyors és tökéletes a( RAM )memóriakezelés . Gyorsabbnak tűnik mint az S4 volt(EZ NEM VICC !!! :lol: ) , minden pillanatok alatt történik és nagyon stabil.Nem lassul be , nem indul újra , nem fagy , nem laggol , és az akksi ma volt igazán teszt alatt, 10 órát ment de szinte folyamatos csesztetés alatt.
Igazából nem tudom , hogy android 4.2.2-alatt milyen volt az akksi készenlét , hiszen a doboz felbontása után annyi időt volt rajta ez a rendszer míg hazaértem és fel nem dobtam rá a frissítést.
Az akksit is csak most lesz a 3-ik teljes töltés után , tehát még közel nem érte el a max. kapacitást.
Nagyon érdekelt az új rendszer , és a véletlen úgy hozta , hogy GSM boltos barátom hozott egy fehéret és egy feketét amiből most kivételesen a fekete azonnal elnyerte a tetszésem. Minden egyben volt , telefon, új android ... :D
A telefon meg nagyon tetszik , jó megfogni a sok samsung után , végre valami prémium érzés , nem az a kopogós műanyag. Nem recseg , nagyon össze van rakva.

Visszatérve a frissítésre , pénteken még nem volt OTA link , én nem találtam , (tegnap már igen ) így kénytelen voltam a gyári full ROM cserére . Ha jól tudom már nem működik a ToolKit csak ha megveszed a programot így maradt az ingyenes terminálos módszer. Tökéletes ez is csak egy hátránya van , hogy sokat kell írogatni :)

Leírom a közeljövőben a frissítést terminálos módszerrel , hiszen ez egy mindig működő dolog. Oda- vissza lehet gyári romokat cserélni. Nekem ez ismerős volt még a Galaxy Nexus időszakból , ott is így frissítettem.
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
duce79
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1084
Csatlakozott: 2009-05-08 pén. 08:06:06
Készüléktípus: lg v30+
Nem: Férfi
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Google Nexus 4

Hozzászólás Szerző: duce79 »

reddoors írta:
duce79 írta:Na, sikerült frissítenem nekem is 4.3-ra... Nem Reddoors féle leírás alapján, hanem előcsalogattam OTA-n keresztül. Aki esetleg nem tudja, hogyan kell: a futó alkalmazások közül, azon belül is az összes fülön, meg kell keresni a google keretrendszer alkalmazást, és törölni az adatait. Majd vissza a frissítés keresésre, és ott ugye az utolsó frissítés, 1970-et jelez, vagyis minden alapon van, és rá lehet nyomni (előtte mindenképp el kell fogadni egy kis ablakot, amit a rendszer dob fel, és csak utána kattints a frissítésre). Előfordul, hogy nem adja be, 3-4-szer el kell játszani az előzőeket, és biztosan be fogja adni, kipróbáltam nexus 4-en, és galaxy nexuson is, tökéletesen működik. Nekem volt a egy két mod, amitől nem tudott frissülni a telefon, ezért vissza kellett raknom a stock romot, root nélkül, és már ment is a frissítés, természetesen root, és twrp is telepithető már a 4.3-ra, amit igazán csak dícsérni lehet, baromi stabil, eszement gyors. Idő hiányában nincs időm nagyon tesztelni, de olasz oldalakon olvastam, rejtett újításokról... Még nem ástam bele magam nagyon, üdv!
Igen , valóban nagyon gyors és tökéletes a( RAM )memóriakezelés . Gyorsabbnak tűnik mint az S4 volt(EZ NEM VICC !!! :lol: ) , minden pillanatok alatt történik és nagyon stabil.Nem lassul be , nem indul újra , nem fagy , nem laggol , és az akksi ma volt igazán teszt alatt, 10 órát ment de szinte folyamatos csesztetés alatt.
Igazából nem tudom , hogy android 4.2.2-alatt milyen volt az akksi készenlét , hiszen a doboz felbontása után annyi időt volt rajta ez a rendszer míg hazaértem és fel nem dobtam rá a frissítést.
Az akksit is csak most lesz a 3-ik teljes töltés után , tehát még közel nem érte el a max. kapacitást.
Nagyon érdekelt az új rendszer , és a véletlen úgy hozta , hogy GSM boltos barátom hozott egy fehéret és egy feketét amiből most kivételesen a fekete azonnal elnyerte a tetszésem. Minden egyben volt , telefon, új android ... :D
A telefon meg nagyon tetszik , jó megfogni a sok samsung után , végre valami prémium érzés , nem az a kopogós műanyag. Nem recseg , nagyon össze van rakva.

Visszatérve a frissítésre , pénteken még nem volt OTA link , én nem találtam , (tegnap már igen ) így kénytelen voltam a gyári full ROM cserére . Ha jól tudom már nem működik a ToolKit csak ha megveszed a programot így maradt az ingyenes terminálos módszer. Tökéletes ez is csak egy hátránya van , hogy sokat kell írogatni :)

Leírom a közeljövőben a frissítést terminálos módszerrel , hiszen ez egy mindig működő dolog. Oda- vissza lehet gyári romokat cserélni. Nekem ez ismerős volt még a Galaxy Nexus időszakból , ott is így frissítettem.
N-cry toolkit, alapban német, de van már angol fordítás, nekem ezzel ment minden... Üdv! Tényleg prémium a cucc, az tuti:-)!!!
Asus N53S(Windows 8.1pro) - LG G Pad 8.3(stock 4.4.2) - Chromecast - Nokia lumia 630 dual sim - Samsung Galaxy Note 4
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Google Nexus 4

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Pár gondolatban a terminálos módszer , ami működik NEXUS termékeknél , táblagépek /telefonok. Eltérés a flash fájlok számában lehet attól függően , hogy csak wifis vagy wifi + 3G/LTE az eszköz.

1. Letöltöd a hivatalos Factory Images fájlt (okat) a fejlesztői oldalról , ezek FULL Google romok , minden benne van (nem OTA !!!) .
Teljes FULL romcserét lehet csinálni , ez "oda-vissza " működik.

Kód: Egész kijelölése

https://developers.google.com/android/nexus/images#yakjujwr66v
2. Letöltöd a telefon (NEXUS4 , NEXUS7 , Galaxy Nexus , NEXUS10) illesztőprogramját és az ADB -hez szükséges fájlokat. Kibontod egy tetszőleges mappába.
Illesztőprogram -----> Universal_Naked_Driver_0.72 mappába.
ADB------> android-adb_fastboot-16.01 mappába.

Kód: Egész kijelölése

https://mega.co.nz/#!ktNTzRCY!NzBTVQneUqw7xDja3t6Nq2fu3j5Bmk0-RLd18PwRAnk
3. Telefont kikapcs. és indítás fastboot módba.

Hangerő fel +hangerő le +bekapcsoló gomb egyidejűleg míg be nem jön a fastboot /strat menü.

4. Csatlakoztatod PC-hez USB kábellel , és telepíted a driverket manuálisan az előzőleg kicsomagolt Universal_Naked_Driver_0.72 mappából.
Meg kell adni az útvonalat , az eszközkezelőben lehet észlelni az ismeretlen android eszközt.
Kép

5. A letöltött romot kicsomagolod egy tetszőleges mappába , összesen 6 fájl , és belemásolod az android-adb_fastboot-16.01 mappa tartalmát is , 4 fájlt .
Én egy NEXUS4 mappát csináltam a C:\ partíciómon és ebbe másoltam mindet ahogy a képen is látszik a későbbiekben .

6. Driver telepítése után a telefonon ki kell nyitni a bootloadert , ez teljesen legális , szabadon nyitható /zárható. Nyitáskor automatikusan Factory reset is bekövetkezik.
A nyitást már parancssorral történik a Flashel együtt .
A legegyszerűbb ha total commandert használunk , belépünk abba a mappába ahol a Flash fájlok vannak és elindítjuk a "Parancssor ablakot " cmd.exe , akkor már nem kell külön útvonalat kijelölnünk.


A képen látható a zárt , nyitott bootloader.
Kép

7. Ha mindez megvan kezdődhet a Flash. :)
A képen a teljes parancssor olvasható , betűről betűre azokat kell beírni .
A végén visszazártam a bootloadert (nem kötelező)

Kép
Kép
Kép
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Google Nexus 4

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Duce79 által említett módszer, ez sokkal egyszerűbb , gyorsabb és van egy grafikus felület. :) Van videó is hozzá ...
Kép
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2171332
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Google Nexus 4

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Android 4.3 újdonságai: http://developer.android.com/about/vers ... -bean.html
A rendszer simasága a memóriakezelés , az akkumulátor készenléte magáért beszél.
Úgy gondolom ez ismét egy újabb állomás az android rendszerben.
Kép
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
duce79
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1084
Csatlakozott: 2009-05-08 pén. 08:06:06
Készüléktípus: lg v30+
Nem: Férfi
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Google Nexus 4

Hozzászólás Szerző: duce79 »

reddoors írta:Android 4.3 újdonságai: http://developer.android.com/about/vers ... -bean.html
A rendszer simasága a memóriakezelés , az akkumulátor készenléte magáért beszél.
Úgy gondolom ez ismét egy újabb állomás az android rendszerben.
Kép
Szerintem az egyik legnagyobb fejlődés, én ámulok, bámulok, hogy mennyire jól van optimatizálva... Ha, esetleg még nem tetted volna fel, ajánlom az aosp böngészőt 4.3-ra, az xda-ról van flashelhető változat, az egyik legjobb böngészési élményt nyújtja. Kár, hogy kihagyta a google, és a chrome-ot erőlteti. Üdv! (Az aksi készenlét tényleg sokat javult!!!!)
Asus N53S(Windows 8.1pro) - LG G Pad 8.3(stock 4.4.2) - Chromecast - Nokia lumia 630 dual sim - Samsung Galaxy Note 4
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Google Nexus 4

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Nekem ugye volt szerencsém az utóbbi három NEXUS telefont kipróbálni .:) A Galaxy Nexust elég hosszú ideig használtam , még android 4.x-el vettem de az katasztrófa volt. Azt nagyon nem találták el. Időközben már az is 4.3-al üzemel. :)
Ahhoz képest sokat fejlődött a rendszer :) , a jelenlegi 4.3 egy álom. Kb. 7 órája van használatban (mai nap) , átlagos használat mellett akksi készenlét 83%.
Estére kíváncsi vagyok hol fog tartani. A rendszer annyira simán fut , hogy már gyanús :).
Ez előtt S4-et próbálgattam kb. 2 hétig , hát ott voltak memóriakezelési és egyéb más problémák is. Persze szolgáltatásban nem lehet összehasonlítani a két telefont .
Ha jól olvasom a NEXUS 4 is LTE telefon csak nincs engedélyezve az LTE hálózat a rádióban . Mivel te már régebb óta használod , gondolom van több infód erről mint nekem. :)
Sok időm nem volt olvasgatni , hogyan lehet feloldani ,de aki aktiválta annál tökéletesen működik és 100%-os LTE használatot eredményez.
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Google Nexus 4

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Akinek NEXUS 4/ android 4.3-at használ és kártyafüggetlen a készüléke , nézzen már meg nekem egy dolgot.
A tárcsázóba írja be ezt *#*#4636#*#* majd a Telefon adatai /lte ramilsta milyen állapotban van alapban. Lehet bekapcsolt vagy kikapcsolt állapotban.

Köszi
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
duce79
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1084
Csatlakozott: 2009-05-08 pén. 08:06:06
Készüléktípus: lg v30+
Nem: Férfi
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Google Nexus 4

Hozzászólás Szerző: duce79 »

reddoors írta:Akinek NEXUS 4/ android 4.3-at használ és kártyafüggetlen a készüléke , nézzen már meg nekem egy dolgot.
A tárcsázóba írja be ezt *#*#4636#*#* majd a Telefon adatai /lte ramilsta milyen állapotban van alapban. Lehet bekapcsolt vagy kikapcsolt állapotban.

Köszi
Bekapcsolt allapotban talaltam. Mi is ez? Udv!
Asus N53S(Windows 8.1pro) - LG G Pad 8.3(stock 4.4.2) - Chromecast - Nokia lumia 630 dual sim - Samsung Galaxy Note 4
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Google Nexus 4

Hozzászólás Szerző: reddoors »

duce79 írta:
reddoors írta:Akinek NEXUS 4/ android 4.3-at használ és kártyafüggetlen a készüléke , nézzen már meg nekem egy dolgot.
A tárcsázóba írja be ezt *#*#4636#*#* majd a Telefon adatai /lte ramilsta milyen állapotban van alapban. Lehet bekapcsolt vagy kikapcsolt állapotban.

Köszi
Bekapcsolt allapotban talaltam. Mi is ez? Udv!
Tehát így szerepel?

lte ramlista bekapcsolása

Ja és még az IMEI alatt SV számot is megnézhetnéd .

IMEI SV BEÁLLÍTÁSOK /telefonról /állapot alatt ...

Köszi. Valamire kíváncsi vagyok
Huawei MATE 9 Android 7
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb”