Huawei Nexus 6p

A Huawei márkájú telefonokkal kapcsolatos témák
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Huawei Nexus 6p

Hozzászólás Szerző: Macika »

Segal írta:
Macika írta:
Segal írta:A legfontosabb hogy végre túllépünk a java 6-on és már a 8-ast is támogatja. A többi szerintem lényegtelen.
Aha, akkor csak jól sejtettem, hogy orbitális változtatások nem lesznek.
Persze, megint csökkentik a fogyasztást, de ha ez igaz lenne (hiszen a 2.0 óta ezt ígérik) már rég a használat töltené az akksit...
Ne írjál ilyeneket te hitetlen mert jön reddors és megátkoz :mrgreen:
....és jött ;)
These users thanked the author Macika for the post:
moco (2016-08-30 kedd 08:47:50)
Rating: 2.63%
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Huawei Nexus 6p

Hozzászólás Szerző: Macika »

reddoors írta:Nem tudom néha felfogni , hogy egyes felhasználóknak milyen változások kellenének , hogy elégedettek legyenek.
Mondok egyet.
RENDSZERSZINTEN támogatni a GYÁRI sötét/fekete témát, lévén a csúcskészülékek 70%-a AMOLED-es kijelzős.
És AKKOR, tehát AKKOR lehet beszélni az akksikezelés hatékonyságáról...

De tudnék még.

Pl. a natív androidnál a hívásszűrés beépítése a ROM-ba, pl. a magánszámról érkező hívások AZONNALI, rendszerszinten történő tiltása.

Az ugyanis, hogy valamit megváltoztatnak, AZ NEM fejlesztés. Csak változtatás, hogy látszódjon, változott ez meg az, ők dolgoztak...

Nehéz újat fejleszteni, de csak gondolj bele, ahogy megjelenik egy új készülék, RÖGTÖN jönnek a szoftvermókolók és ontják a gyári ROM-ok átalakításait az igényeknek megfelelően. Ezen igényeket miért nem tudja kiszolgálni a Google alapból? Miért nem hallgatja meg a VÁSÁRLÓK (tudod, akikből élnek) kívánságait, kéréseit?
Te tényleg elhiszed, hogy BÁRKI is a fizető közönségből kérte mondjuk a Material Design-t? :)
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Huawei Nexus 6p

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Macika írta:
reddoors írta:Nem tudom néha felfogni , hogy egyes felhasználóknak milyen változások kellenének , hogy elégedettek legyenek.
Mondok egyet.
RENDSZERSZINTEN támogatni a GYÁRI sötét/fekete témát, lévén a csúcskészülékek 70%-a AMOLED-es kijelzős.
És AKKOR, tehát AKKOR lehet beszélni az akksikezelés hatékonyságáról...

De tudnék még.

Pl. a natív androidnál a hívásszűrés beépítése a ROM-ba, pl. a magánszámról érkező hívások AZONNALI, rendszerszinten történő tiltása.

Az ugyanis, hogy valamit megváltoztatnak, AZ NEM fejlesztés. Csak változtatás, hogy látszódjon, változott ez meg az, ők dolgoztak...

Nehéz újat fejleszteni, de csak gondolj bele, ahogy megjelenik egy új készülék, RÖGTÖN jönnek a szoftvermókolók és ontják a gyári ROM-ok átalakításait az igényeknek megfelelően. Ezen igényeket miért nem tudja kiszolgálni a Google alapból? Miért nem hallgatja meg a VÁSÁRLÓK (tudod, akikből élnek) kívánságait, kéréseit?
Te tényleg elhiszed, hogy BÁRKI is a fizető közönségből kérte mondjuk a Material Design-t? :)
A fekete témára visszatérve.
Mint tudjuk voltak próbálkozások még az android 6 beta verziónál is , és ugye itt az android 7-nél 3 beta kiadást kísért végig a fekete téma lehetősége.
Nem jött be valami miatt , mert ismét elvetették , gondolom megvolt a nyomós oka. Jómagam is próbáltam de huzamosabb ideig én sem használtam.
A gyakorlatban nem , hogy a fekete hanem még inkább a fehér , világos felületek felé megyünk.
Pl. az új eseményjelzések is hó fehér téglalapba fekete , szürke szövegre változott.

Hívásszűrés jelenleg is van , sőt sms szűrés is de csak megadott számokra , személyekre lehet ...

A Material Design fele megy a Nova launcher is , célja az egyszerűség megőrzése. Van akinek tetszik és van akinek nem, én megszoktam.
Nekem a samsung rendszere nem tetszik(ők is a fapad felé mennek :) ) a hawei féle felület sem igazán. Az Lg áll legközelebb hozzám. Ízlések és pofonok... :mrgreen:


Én nem hiszem , hogy egy új android csak abból állna , hogy "valamit megváltoztatnak " szerintem fejlesztés is követi a változásokat.
Ha csak ennyiből tartana akkor egy gombnyomásra minden gyártó új androidra cserélné a készülékein a rendszert, de mint tapasztaltuk az android 6-nál , hosszú hónapokat tökölt vele a samsung is mire kiadta a frissítéseket.





Még egy gondolat az akksival kapcsolatba, ,meg fekete téma stb. Nem ezen a fél max. 1 órán múlik(naponta) az egész amit jó esetben ez eredményezne.
Jelenleg megvannak a fizikai és technikai korlátai az akkumulátoroknak , ha növelik a teljesítményt , kijelző méretet stb. természetesen nagyobb akksira van szükség a készenléti idő megtartására. Mivel az akku mérete nem nőhet mert az húzná maga után a készülékek méretét is , így jelenleg megálltak a max. 4000ma és 5.5 "-nál.
Ez kb. 1 napra elegendő fekete téma ide vagy oda.
Inkább elmennek a gyors töltés irányába , 1óra /4000ma , és a hordozható gyors töltésű POWER AKKSIK FELÉ.
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Huawei Nexus 6p

Hozzászólás Szerző: Macika »

reddoors írta:A fekete témára visszatérve.
Mint tudjuk voltak próbálkozások még az android 6 beta verziónál is , és ugye itt az android 7-nél 3 beta kiadást kísért végig a fekete téma lehetősége.
Nem jött be valami miatt , mert ismét elvetették , gondolom megvolt a nyomós oka. Jómagam is próbáltam de huzamosabb ideig én sem használtam.
A gyakorlatban nem , hogy a fekete hanem még inkább a fehér , világos felületek felé megyünk.
Pl. az új eseményjelzések is hó fehér téglalapba fekete , szürke szövegre változott.
Pont erről beszélek.
MINDENKI tudja, hogy AMOLED-es kijelzőn hatalmas a különbség (átlagban 8-12x-es a fogyasztás), ha fehér az alap háttér, minden RGB szubpixel világít, mint az atom, azzal szemben, mint ha 0 (szín nélküli fekete) a háttér és csak a hasznos pixelek világítanak.
reddoors írta:Hívásszűrés jelenleg is van , sőt sms szűrés is de csak megadott számokra , személyekre lehet ...
Magyarul tehát nincs IGAZI szűrés, az egyetlen, ami fontos lehet, hogy ne érjenek el rejtett hívószámról...
reddoors írta:A Material Design fele megy a Nova launcher is , célja az egyszerűség megőrzése. Van akinek tetszik és van akinek nem, én megszoktam.
Nekem a samsung rendszere nem tetszik(ők is a fapad felé mennek :) ) a hawei féle felület sem igazán. Az Lg áll legközelebb hozzám. Ízlések és pofonok... :mrgreen:
A Material Design alatt én a kiabáló fehér papírlap-szerű alapot értettem. Az ikontervezésben igazad van, de az ellen nincs is semmilyen kifogásom.
reddoors írta:Én nem hiszem , hogy egy új android csak abból állna , hogy "valamit megváltoztatnak " szerintem fejlesztés is követi a változásokat.
Ha csak ennyiből tartana akkor egy gombnyomásra minden gyártó új androidra cserélné a készülékein a rendszert, de mint tapasztaltuk az android 6-nál , hosszú hónapokat tökölt vele a samsung is mire kiadta a frissítéseket.
Mindegy, a lényeg, hogy a választás LEHETŐSÉGÉT nem adják meg, felőlem lehetne simán alapértelmezés a vakítóan fehér háttér, HA ott lenne mellette a választási lehetőség a koromfekete háttérnek.
Érted?
Csak szeretném, ha választhatnék.
reddoors írta:Még egy gondolat az akksival kapcsolatba, ,meg fekete téma stb. Nem ezen a fél max. 1 órán múlik(naponta) az egész amit jó esetben ez eredményezne.
Valóban, képernyőidőben (SoT) valóban fél-, max. 1 óra a plusz (tehát mondjuk – konkrét példa – egy OnePlus3-nál 5 helyett 5,-6 óra), de ez átváltva készenléti időre már minimum 5-6 óra PLUSZ készenléti idő, ha kevesebbet fogyaszt ugyanannyi idő alatt a kijelző.
reddoors írta:Jelenleg megvannak a fizikai és technikai korlátai az akkumulátoroknak , ha növelik a teljesítményt , kijelző méretet stb. természetesen nagyobb akksira van szükség a készenléti idő megtartására. Mivel az akku mérete nem nőhet mert az húzná maga után a készülékek méretét is , így jelenleg megálltak a max. 4000ma és 5.5 "-nál.
Ez kb. 1 napra elegendő fekete téma ide vagy oda.
Inkább elmennek a gyors töltés irányába , 1óra /4000ma , és a hordozható gyors töltésű POWER AKKSIK FELÉ.
Hát tudod – a koromfekete VÁLASZTHATÓ háttérnek köszönhetően – a OnePlus3-am 48-50 órákat megy 3,5-4 óra kijelzőidővel, 3000-es akksival és 5,5"-os FHD kijelzővel.
És igen, 4A-es (4x1A-es) a töltője, a párhuzamosan tölthető celláknak köszönhetően, ami a mobiltelefonokban egyelőre még – úgy tűnik – a jövő zenéje. Pedig nem kéne, hogy az legyen...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Limahl
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 9347
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 12:52:06
Készüléktípus: Samsung galaxy s7 edge
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.
Has thanked: 264 times
Been thanked: 1859 times

Re: Huawei Nexus 6p

Hozzászólás Szerző: Limahl »

MINDENKI tudja, hogy AMOLED-es kijelzőn hatalmas a különbség (átlagban 8-12x-es a fogyasztás), ha fehér az alap háttér, minden RGB szubpixel világít, mint az atom, azzal szemben, mint ha 0 (szín nélküli fekete) a háttér és csak a hasznos pixelek világítanak.
ez igy van,de szerencsére samunál 1 fekete téma letoltése ,és megoldva,hogy nem fehér.és biza aksi is sokkal job,meg ugye sotét háttérkép,stb sokat dob aksin. ;)
Samsung galaxy s7 edge
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Huawei Nexus 6p

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Limahl írta:
MINDENKI tudja, hogy AMOLED-es kijelzőn hatalmas a különbség (átlagban 8-12x-es a fogyasztás), ha fehér az alap háttér, minden RGB szubpixel világít, mint az atom, azzal szemben, mint ha 0 (szín nélküli fekete) a háttér és csak a hasznos pixelek világítanak.
ez igy van,de szerencsére samunál 1 fekete téma letoltése ,és megoldva,hogy nem fehér.és biza aksi is sokkal job,meg ugye sotét háttérkép,stb sokat dob aksin. ;)
Én azért szeretem a színes dolgokat, szeretem a világos háttereket és egyáltalán nem érdekel ha naponta 2 -3 szor kell tölteni. Egy amoled panel színesen szép aki meg 1-2 óra miatt feketébe burkolózik az vessen magára . Nem vagyunk egyformák szerencsére ..... :mrgreen:
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Huawei Nexus 6p

Hozzászólás Szerző: Macika »

Limahl írta:
MINDENKI tudja, hogy AMOLED-es kijelzőn hatalmas a különbség (átlagban 8-12x-es a fogyasztás), ha fehér az alap háttér, minden RGB szubpixel világít, mint az atom, azzal szemben, mint ha 0 (szín nélküli fekete) a háttér és csak a hasznos pixelek világítanak.
ez igy van,de szerencsére samunál 1 fekete téma letoltése ,és megoldva,hogy nem fehér.és biza aksi is sokkal job,meg ugye sotét háttérkép,stb sokat dob aksin. ;)
Hát nem tudom, utoljára Note4-esem volt, arra nem lehetett...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Huawei Nexus 6p

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Android 7.1.1
Kép
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Huawei Nexus 6p

Hozzászólás Szerző: Segal »

reddoors írta:Android 7.1.1
Már félve kattintottam a posztra. Azt hittem a 8.0 beta jött ki rá... :lol:
Remélem előrendelted már valahol a Pixelt mert azért lassan ciki lesz Nexus-al rohangálni :P
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Huawei Nexus 6p

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Segal írta:
reddoors írta:Android 7.1.1
Már félve kattintottam a posztra. Azt hittem a 8.0 beta jött ki rá... :lol:
Remélem előrendelted már valahol a Pixelt mert azért lassan ciki lesz Nexus-al rohangálni :P
Hát az ilyen cinikus építő jellegű hozzászólás miatt igazán várhattál volna még 2-3 évet . :) Megkímélhetted volna magad ,meg engem meg a többi fórumozót is az építő jellegű hozzászólástól. Köszönöm az ajánlatot , fontolóra veszem. Én meg a legújabb fakocka rendelését ajánlanám neked , a lényeg hogy 6"-nál nagyobb legyen mert úgy látom neked nem sok affinitásod van az újdonságok befogadására. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Huawei MATE 9 Android 7
Válasz küldése

Vissza: “Huawei”