PC suite, OVI suite probléma!

Telefon és PC összeköttetésekkel kapcsolatos hibák témái
donee
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009-02-21 szomb. 16:52:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: PC suite, OVI suite probléma!

Hozzászólás Szerző: donee »

Sziasztok!

Telepítve van a gépemen a legfrissebb, 3.2.100 verziójú PC Suite program.
A mobilom Nokia E72. A korábbi Nokia telefonomról a számítógépre szinkronizáltam az összes üzenetet.
Most pedig szeretném rátenni az új, Nokia E72 mobilra. De nem csinálja meg, mert úgy tűnik csak lementi az üzeneteket a gépre a szinkronizáció során, a telefonra nem másolja vissza.

Tudnátok valami megoldást?
sapi76
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009-12-15 kedd 05:41:06
Készüléktípus: Nokia N95 8GB
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: PC suite, OVI suite probléma!

Hozzászólás Szerző: sapi76 »

Helló Mindenkinek!

Előre is bocsi ha nem jó helyre teszem fel kérdésem, de bárhol kerestem nem találtam az alábbi problémával kapcsolatosan semmit.

Adott egy NOKIA 6030 mobilteló aminek összetört a kijelzője. Le szeretnénk a telefonszámokat szedni róla, de nem tudom hogyan. :shock:
Az alján található mini usb szerű csatlakozó felületre, a telefonos akihez elvittem azt mondta hogy az csak média átvitelre jó.
Van e valamilyen lehetőség más kábellel és kijelző csere nélkül. Mert ugye mire kicserélünk egy kijelzőt sajnos addigra nem ér annyit a telefon. :yes:
Köszönöm előre is a segítségeteket.
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: PC suite, OVI suite probléma!

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

sapi76 írta:Helló Mindenkinek!

Előre is bocsi ha nem jó helyre teszem fel kérdésem, de bárhol kerestem nem találtam az alábbi problémával kapcsolatosan semmit.

Adott egy NOKIA 6030 mobilteló aminek összetört a kijelzője. Le szeretnénk a telefonszámokat szedni róla, de nem tudom hogyan. :shock:
Az alján található mini usb szerű csatlakozó felületre, a telefonos akihez elvittem azt mondta hogy az csak média átvitelre jó.
Van e valamilyen lehetőség más kábellel és kijelző csere nélkül. Mert ugye mire kicserélünk egy kijelzőt sajnos addigra nem ér annyit a telefon. :yes:
Köszönöm előre is a segítségeteket.
Akkor a "telefonos" nem jól tudja. Ha van a gépeden Nokia Pc, vagy OVI Suite, és van adatkábeled, A teló számokat, SMS-eket, képeket videókat és egyéb tartalmakat egy biztonsági mentéssel simán le lehet menteni, aztán az új készülékre át lehet tenni.
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
sapi76
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009-12-15 kedd 05:41:06
Készüléktípus: Nokia N95 8GB
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: PC suite, OVI suite probléma!

Hozzászólás Szerző: sapi76 »

Köszönöm szépen a választ. Közben egy másik telefonoshoz eljutottam vele aki 500ft fejében leszedte és át is rakta egy másik készülékre. :whaaa:
Avatar
VeBB
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2010-11-09 kedd 21:00:38
Készüléktípus: Nokia 5800 XM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: PC suite, OVI suite probléma!

Hozzászólás Szerző: VeBB »

Üdv!
Az lenne a gondom, hogy a Nokia Suite nem ismeri föl a telefonomat, pedig rá van dugva a gépre. A windows intéző látja a telefont, a fájlokhoz is hozzáférek. Bluetoothon sem hajlandó keresni 1 másodpercnél tovább. Sehogy sem tudom csatlakoztatni a telefont a Nokia Suitehoz. Már többször újratelepítettem a programot, de semmi javulás. Egész eddig működött minden. Mi lehet a probléma?
Köszönöm.
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: PC suite, OVI suite probléma!

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

VeBB írta:Üdv!
Az lenne a gondom, hogy a Nokia Suite nem ismeri föl a telefonomat, pedig rá van dugva a gépre. A windows intéző látja a telefont, a fájlokhoz is hozzáférek. Bluetoothon sem hajlandó keresni 1 másodpercnél tovább. Sehogy sem tudom csatlakoztatni a telefont a Nokia Suitehoz. Már többször újratelepítettem a programot, de semmi javulás. Egész eddig működött minden. Mi lehet a probléma?
Köszönöm.
Szia!
Ha tárhely módban csatlakozol, akkor látja az intéző. Ahhoz, hogy az OVI, vagy PcSuite lássa, OVi, vagy PcSuite módban kell csatlakoztatnod a telót. Amikor rádugod a Pc-re, megjelenik a menü, a csatlakozási módokról, a telón. Ott a legfelsőt, azaz a Pc suite, Anna szoft esetén (60.0.003) az Ovi suite módot kell választani. :yes:
Ha a menü nem jelenik meg, akkor Menü/beállítások/kapcsolatok/USB /USB kapcsolódási mód "PcSuite", vagy "Ovi Suite /Csatlakozáskor rákérdez "Igen" . ;) Ezzel a beállításal jó lesz. :yes:
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
VeBB
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2010-11-09 kedd 21:00:38
Készüléktípus: Nokia 5800 XM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: PC suite, OVI suite probléma!

Hozzászólás Szerző: VeBB »

Walaki01 írta:
VeBB írta:Üdv!
Az lenne a gondom, hogy a Nokia Suite nem ismeri föl a telefonomat, pedig rá van dugva a gépre. A windows intéző látja a telefont, a fájlokhoz is hozzáférek. Bluetoothon sem hajlandó keresni 1 másodpercnél tovább. Sehogy sem tudom csatlakoztatni a telefont a Nokia Suitehoz. Már többször újratelepítettem a programot, de semmi javulás. Egész eddig működött minden. Mi lehet a probléma?
Köszönöm.
Szia!
Ha tárhely módban csatlakozol, akkor látja az intéző. Ahhoz, hogy az OVI, vagy PcSuite lássa, OVi, vagy PcSuite módban kell csatlakoztatnod a telót. Amikor rádugod a Pc-re, megjelenik a menü, a csatlakozási módokról, a telón. Ott a legfelsőt, azaz a Pc suite, Anna szoft esetén (60.0.003) az Ovi suite módot kell választani. :yes:
Kiválasztom a PC suite módot és akkor csinálja azt amit írtam. Nem tárhely módba dugom rá. Ilyenkor mi van?
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: PC suite, OVI suite probléma!

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

VeBB írta:
Kiválasztom a PC suite módot és akkor csinálja azt amit írtam. Nem tárhely módba dugom rá. Ilyenkor mi van?
Ebben az esetben, valami progi begárgyult. Csinálj egy biztonsági mentést, a memkarira aztán egy resetet! Kikapcs, bekapcs, utána rakd vissza a mentett dolgokat!
Esetleg, nem ártana egy szoft frissítés.
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
VeBB
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2010-11-09 kedd 21:00:38
Készüléktípus: Nokia 5800 XM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: PC suite, OVI suite probléma!

Hozzászólás Szerző: VeBB »

Walaki01 írta:
VeBB írta:
Kiválasztom a PC suite módot és akkor csinálja azt amit írtam. Nem tárhely módba dugom rá. Ilyenkor mi van?
Ebben az esetben, valami progi begárgyult. Csinálj egy biztonsági mentést, a memkarira aztán egy resetet! Kikapcs, bekapcs, utána rakd vissza a mentett dolgokat!
Esetleg, nem ártana egy szoft frissítés.
Rendben. Ezt hol kell keresni a telefonon belül? :D Memkártyára még nem csináltam. :S És majd hogyan kell visszaolvasni?
Avatar
VeBB
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2010-11-09 kedd 21:00:38
Készüléktípus: Nokia 5800 XM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: PC suite, OVI suite probléma!

Hozzászólás Szerző: VeBB »

VeBB írta:
Walaki01 írta:
VeBB írta:
Kiválasztom a PC suite módot és akkor csinálja azt amit írtam. Nem tárhely módba dugom rá. Ilyenkor mi van?
Ebben az esetben, valami progi begárgyult. Csinálj egy biztonsági mentést, a memkarira aztán egy resetet! Kikapcs, bekapcs, utána rakd vissza a mentett dolgokat!
Esetleg, nem ártana egy szoft frissítés.
Rendben. Ezt hol kell keresni a telefonon belül? :D Memkártyára még nem csináltam. :S És majd hogyan kell visszaolvasni?
Valószínűleg nem a telóban van a hiba, mert feltettem gyorsan ugyan azt a nokia suiteot az asztali gépre és ott működik minden, csak a laptopomon nem. Pedig itt lenne fontos, hogy működjön.
Válasz küldése

Vissza: “Telefon-PC kommunikációs problémák”