Nokia N86

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
zedlog
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2010-03-22 hétf. 15:55:25
Készüléktípus: n8 t39m
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: zedlog »

zedlog írta:
lati írta:Ha már a kamera a téma akkor lenne még egy észrevételem!
Korábban panaszkodtam a magas fogyasztásra és ezáltal hirtelen lemerülésre.
Szinte biztos vagyok, hogy a kamera okozza!
Amióta írtam a panaszom ez ügyben azóta rengeteget mértem a fogyasztást és mindig rendben volt, az aksi is ezáltal!
Ugyanúgy használtam a telcsit mint máskor is, kivéve nem fotózgattam. Mikor csináltam egy képet akkor utána nemsokkal később feltűnt, hogy megint hirtelen pár egység eltűnt az aksiból!
Ekkor a telcsi 1W körül fogyasztott megint! Csak kikapcsolással lehetett orvosolni a problémát, háttérben nem futott semmi! A kameránál most sincsen bekapcsolva a GPS!
Akik még tapasztaltak hasonlót szintén a kamerára gyanakodtak. Szerintem is ez csinálja nem állandó jelleggel, de ez így elég gáz, főleg egy KAMERA TELEFONNÁL!!!
Szóval nem lehet tudni mikor hülyül be emiatt, de szerintem a neonos, izzó lámpás megvilágításnál fordul elő! A kamera automatikus módban volt.
Várom a hozzászólásokat, mert nem mindenki panaszkodik lemerülésre, akkor ők nem fotózhatnak, vagy az én kamerám lenne szar vagy nem tom!
Elültetted a bogarat a fülembe. Én is tapasztaltam már, hogy az akksi egy idő után hirtelen merülésnek indul. És most, hogy mondod, mintha a fotózás után kezdené, bár erre nem figyeltem konkrétan. Nekem sincs bekapcsolva a GPS tag.
Akkor a következő töltés után kezdek figyelni.
Illetve azt már korábban észrevettem, hogy hiába lépek ki a kamera módból, és hiába zárom vissza a reteszt, a kamera fut a háttérben, amit nekem csak az Activefile feladatkezelője mutat, a Handy Taskman viszont nem. És ha kilövöm az Activefile-ból, akkor fel is szabadul kb. 3 MB RAM. Viszont így is tapasztalom a hirtelen merülést.
lati
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010-02-09 kedd 11:22:06
Készüléktípus: N86 8MP - 6500c
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: lati »

zedlog írta: Illetve azt már korábban észrevettem, hogy hiába lépek ki a kamera módból, és hiába zárom vissza a reteszt, a kamera fut a háttérben, amit nekem csak az Activefile feladatkezelője mutat, a Handy Taskman viszont nem. És ha kilövöm az Activefile-ból, akkor fel is szabadul kb. 3 MB RAM. Viszont így is tapasztalom a hirtelen merülést.
Akkor a kamera kiakadna és emiatt merül le hamar? Ez most szoftveres hiba lenne? Valaki tud rá megoldást?
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: Macika »

Korábban volt már szó róla, hogy nem az ablak becsukásával, hanem a szoftverből való kilépéssel kell abbahagyni a fotózást és nem lesz merüléses probléma.

Bár nálam, amióta levettem a Garmint a telóról, azóta nem volt ilyen melegedéses/merüléses gondom.
Avatar
AttisX
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:13:06
Készüléktípus: N86 8MP
Tartózkodási hely: Itt is, ott is...
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: AttisX »

Macika írta:Korábban volt már szó róla, hogy nem az ablak becsukásával, hanem a szoftverből való kilépéssel kell abbahagyni a fotózást és nem lesz merüléses probléma.
Jelentem kipróbáltam, így már tényleg rendesen kilép. Bár ilyenkor is szöszöl úgy két percig a háttérben (~0,4W), de aztán szépen visszaáll 0,03W-ra. :)
Nokia Theme Artist

Kép

Kép
Avatar
Pokos
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2009-12-14 hétf. 16:08:31
Készüléktípus: Nokia N9 + Nokia N86
Nem: Férfi
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: Pokos »

lati írta:Feltettem az új maps-ot frissítve a telón, szerintem sokkal hamarabb megtalálja a pozíciót, majdhogy csak olyan mintha be lenne kapcsolva az a-gps, pedig nincs csak a beépített!
hali

én is frissítettem. Viszont meglestem az Opciok,támogatás,nevjegy menu alatt viszont nem 3.3 van, hanem 3.03...

meglesnéd, hogy neked mi van ott!?

Köszi
zedlog
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2010-03-22 hétf. 15:55:25
Készüléktípus: n8 t39m
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: zedlog »

Macika írta:Korábban volt már szó róla, hogy nem az ablak becsukásával, hanem a szoftverből való kilépéssel kell abbahagyni a fotózást és nem lesz merüléses probléma.

Bár nálam, amióta levettem a Garmint a telóról, azóta nem volt ilyen melegedéses/merüléses gondom.
Ja, ja, úgy léptem ki, és mégis futott. Viszont most kipróbáltam, és fényképezés nélkül is beindul a 3. napon a hirtelen csökkenés. Így nem valószínű, hogy a kamera a ludas.

Gondolod, hogy a Garmin is okozhat ilyen jellegű problémákat? Mert akkor leszedem én is. Ennek amúgy a Garmin vagy a Nokia lehet az oka? Esetleg mindkettő? Vagy ha megvásárolnánk a Garmint, akkor nem lenne ilyen gond? :hmm2:
lati
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010-02-09 kedd 11:22:06
Készüléktípus: N86 8MP - 6500c
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: lati »

Pokos írta: hali
én is frissítettem. Viszont meglestem az Opciok,támogatás,nevjegy menu alatt viszont nem 3.3 van, hanem 3.03...
meglesnéd, hogy neked mi van ott!?
Köszi
Nekem is 3.03 csak egyszerűsítettem 3.3-ra de helyesbítek akkor :) 3.03-as.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: Macika »

zedlog írta:
Macika írta:Korábban volt már szó róla, hogy nem az ablak becsukásával, hanem a szoftverből való kilépéssel kell abbahagyni a fotózást és nem lesz merüléses probléma.

Bár nálam, amióta levettem a Garmint a telóról, azóta nem volt ilyen melegedéses/merüléses gondom.
Ja, ja, úgy léptem ki, és mégis futott. Viszont most kipróbáltam, és fényképezés nélkül is beindul a 3. napon a hirtelen csökkenés. Így nem valószínű, hogy a kamera a ludas.

Gondolod, hogy a Garmin is okozhat ilyen jellegű problémákat? Mert akkor leszedem én is. Ennek amúgy a Garmin vagy a Nokia lehet az oka? Esetleg mindkettő? Vagy ha megvásárolnánk a Garmint, akkor nem lenne ilyen gond? :hmm2:
Nálam fent van a 40-es Garmin.
Ritkán használom.

A teló (N86) meg elmegy 4-5 napot kevés dumával...
zedlog
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2010-03-22 hétf. 15:55:25
Készüléktípus: n8 t39m
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: zedlog »

Macika írta:
zedlog írta:
Macika írta:Korábban volt már szó róla, hogy nem az ablak becsukásával, hanem a szoftverből való kilépéssel kell abbahagyni a fotózást és nem lesz merüléses probléma.

Bár nálam, amióta levettem a Garmint a telóról, azóta nem volt ilyen melegedéses/merüléses gondom.
Ja, ja, úgy léptem ki, és mégis futott. Viszont most kipróbáltam, és fényképezés nélkül is beindul a 3. napon a hirtelen csökkenés. Így nem valószínű, hogy a kamera a ludas.

Gondolod, hogy a Garmin is okozhat ilyen jellegű problémákat? Mert akkor leszedem én is. Ennek amúgy a Garmin vagy a Nokia lehet az oka? Esetleg mindkettő? Vagy ha megvásárolnánk a Garmint, akkor nem lenne ilyen gond? :hmm2:
Nálam fent van a 40-es Garmin.
Ritkán használom.

A teló (N86) meg elmegy 4-5 napot kevés dumával...
Na, én sem navigálok minden nap, bár néha jól jön. De azért biztos, ami biztos, beszerzem a 40-est.

Akkor a napi 1-2 óra duma és fél- egyóra wifi mellett a 3 nap nem is olyan rossz.
NokiaN958GB
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 17:55:50
Készüléktípus: Samsung Galaxy S I9100 KI3
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: NokiaN958GB »

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy láttam a nokiás szórólapos képeken hogy a n86-on az aktív készenlétbe kint van a wifi kereső.
Ezt hogyan lehetne kihozni a készenlétbe?
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “N-széria”